Projekt „Powiat Drawski w obiektywie”

Projekt "Powiat drawski w obiektywie - przygoda z filmem i fotografią" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007/2013.

W środę 12.12.2012r. w ZSP Anders w Złocieńcu odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące projektu fotograficznego pt. „Powiat Drawski w obiektywie”, którego pomysłodawczynią jest Pani Małgorzata Lezler z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Do przedsięwzięcia zgłosiło się 6 szkół gimnazjalnych powiatu drawskiego wraz z opiekunami. Łącznie projektowa grupa składa się z około 40 osób.

Pierwsze warsztaty miały na celu zapoznanie uczestników z budową aparatu, technikami robienia zdjęć i historią fotografii. W tajniki fotografowania wprowadził uczniów Pan Dariusz Nowak z Połczyna Zdroju, fotograf z wieloletnim stażem i doświadczeniem w branży. Uczestnicy mieli możliwość przyjrzenia się z bliska starym modelom aparatów oraz porównać je z zakupionymi na potrzeby projektu pięcioma lustrzankami cyfrowymi firmy Nikon.

Celem projektu jest promowanie historii naszego powiatu oraz uwrażliwienie młodych ludzi na piękno natury w atrakcyjny i interesujący dla młodzieży sposób. Przez cały rok szkolny raz w miesiącu prowadzone będą warsztaty w postaci wycieczek, podczas których uczniowie będą poznawać historię okolicy oraz szlifować umiejętności fotograficzne w porozumieniu z ekspertami.

Uczestnicy będą mieli możliwość fotografowania obiektów o różnych porach roku. Przeprowadzony zostanie konkurs. Każdy będzie miał możliwość nadesłania na stronę projektu swoich czterech fotografii. Z puli zdjęć drogą internetowego głosowania wytypowanych zostanie 12 najlepszych, z których powstanie kalendarz na 2014 rok (wydanych zostanie ok. 1000 egzemplarzy). Wszystkie nadesłane zdjęcia będzie można zobaczyć na wystawie w ZSP w Złocieńcu we wrześniu 2013 roku.

Pierwsze warsztaty pozwoliły zapoznać się z całą grupą oraz przyswoić wiedzę w miłej atmosferze dzięki zabawom integracyjnym i pogawędkom przy pysznym cieście z projektowego bufetu. Uczestnicy wykonali swoje pierwsze profesjonalne zdjęcia i dowiedzieli się, jak wygląda życie fotografa. Warsztaty przebiegły bardzo pomyślnie. Teraz zostało nam tylko szukać ciepłych i wygodnych butów na pierwszą wycieczkę w styczniu szlakiem złocienieckich zabytków.

Strona projektu: w przygotowaniu.

...zobacz galerię z Projekt „Powiat Drawski w obiektywie”