Matura
Dla rodziców
Rekrutacja
Ankiety
Ważne linki
Login: Hasło:

"Powiat Drawski w Obiektywie"

Projekt "Powiat drawski w obiektywie - przygoda z filmem i fotografią" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007/2013.

W czwartek 17.01.2013r. odbyły się kolejne warsztaty dotyczące projektu fotograficznego ,,Powiat Drawski w obiektywie''. Tym razem uczestnicy wyruszyli w plener, szlakiem złocienieckich zabytków.

Po uwiecznieniu spotkania kilkoma zdjęciami na schodach ZSP Anders, uczestnicy dostali przygotowane albumy z trasą i obiektami, które mieli fotografować. Ich zadaniem było również odszukanie i sfotografowanie miejsc, których fragmenty znajdowały się na pierwszej stronie albumu. Łącznie do odszukania mieli 20 obiektów. Zadanie nie było łatwe, ponieważ wszystko przykryła dość spora warstwa śniegu, jednakże grupa poradziła sobie z większością miniatur.

Spod ,,Andersa'' projektowa grupa ruszyła ul. 5-go Marca podziwiając po drodze niesamowite sople i skutki obecnego mrozu. Oczywiście każda nawet najmniejsza rzecz została sfotografowana. Na szczęście pogoda uraczyła nas przepiękną aurą i możliwością wykonywania zdjęć w naturalnym świetle zimowego słońca. Uczestnicy wykonali przepiękne zdjęcia Złocieńca, które można będzie zobaczyć w galerii projektu.

Trasa obejmowała również przejście ulicą Krętą na Stanicę Wodną, odszukanie pomników przyrody w Parku Żubra, wejście do Kościoła WNMP oraz sfotografowanie Ratusza i Starego Rynku. Uczestnicy poznali historię tych miejsc i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o ich przeszłości, co pozwoliło im przybliżyć wygląd dawnego Złocieńca i porównanie go z wyglądem obecnym. Nauka poprzez zabawę przypadła do gustu grupie, która już nie może doczekać się następnych warsztatów.

Nad stroną techniczną czuwał zawsze służący pomocą i cennymi radami fotograf z Połczyna Zdroju, Pan Dariusz Nowak. Dzięki możliwości wykonywania zdjęć pod okiem profesjonalisty, uczestnicy mogli rozwiać wszelkie wątpliwości i uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania z dziedziny fotografii. Od poprzednich warsztatów minął zaledwie miesiąc, a już widać postępy w pracy i technice uczniów. Ciekawe po jakim czasie uczeń przerośnie mistrza? To pytanie zostawimy bez odpowiedzi, ponieważ przed nami jeszcze dużo pracy i wspólnych wycieczek. Następne warsztaty planowane są na 27.02.2013r. Będzie to wycieczka w stronę Czaplinka, ale tym razem zostanie wynajęty autobus, ponieważ trasa jest dość długa, a luty mroźny i nie możemy narażać aparatów na zbyt długie działanie niskich temperatur. Oczywiście niekorzystnie zniosłyby to również nasze stopy i dłonie, które ledwo czuliśmy już po pierwszej wycieczce.

Podsumowując, na kolejną wycieczkę ubieramy się ciepło, bierzemy termos z gorąca herbatą, zabezpieczamy odpowiednio kończyny i nastawiamy się pozytywnie na chłonięcie wiedzy. Zapraszamy również wszystkich uczestników do dołączenia do projektowej grupy na Facebook’u (Projekt fotograficzny ,,Powiat Drawski w obiektywie''), aby komunikować się w szybszy i łatwiejszy sposób. Wysyłajcie nam wszystkie wasze zdjęcia, którymi chcecie się podzielić i wykorzystujcie piękną pogodę do robienia zdjęć konkursowych do kalendarza.

Pamiętajcie o rękawiczkach i naładowaniu aparatów! Niech nikt nie zapomni też karty SD i kanapek :)

Zdjęcia możecie wysyłać na e-mail :pdwo.zspanders@wp.pl