Matura
Dla rodziców
Rekrutacja
Ankiety
Ważne linki
Login: Hasło:

STUDNIÓWKA 2013

19 stycznia 2013 r. to dzień, na który przez 3 lata nauki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu czekali tegoroczni maturzyści - STUDNIÓWKA.

Bal odbył się w pobliskim Siemczynie, a z okien sali podziwiać można było przepiękny pałac w zimowej, śnieżnobiałej szacie.

W imprezie brały udział klasy: III A, III B, III C i IV TB/TOŚ z wychowawcami, dyrektor Jacek Kozłowski oraz inni nauczyciele.

Po krótkim przemówieniu pana dyrektora z jego ust padły słowa, na które czekaliśmy całe życie - ,,Poloneza czas zacząć!” Wtedy wszyscy przeszliśmy do innej sali i by tradycji stało się zadość, z przejęciem odtańczyliśmy ten staropolski, dostojny taniec, którego wcześniej na próbach nauczyli nas panowie: J. Macul i R. Olechowski. Po polonezie wznieśliśmy toast za naszych rodziców, bez których bal nie mógłby się odbyć, a także za nas, by matura poszła nam gładko i przyjemnie.

Później zaczęła się prawdziwa impreza. Wszyscy pełni energii ruszyliśmy na parkiet, by przy dźwiękach znajomych przebojów dać wyraz swojej radości..

Około godziny 22.00 zebraliśmy się wszyscy, by przedstawić swoje programy artystyczne, a także by podziękować naszym wychowawcom za to, że dzięki nim nauka w „Andersie” jest przyjemnością. Nie obyło się również bez upominków. Każdy z nas dostał od swojego wychowawcy koniczynkę, która ma przynieść nam szczęście na egzaminach maturalnych i nie tylko. Na koniec tej części, został przyniesiony tort, na którym widniało zdjęcie naszej szkoły, i który (podobno) był pyszny.

Na tym etapie skończyła się część oficjalna i do około 5.00 rano bawiliśmy się i cieszyliśmy, że udało nam się zajść tak daleko i jesteśmy już o krok od prawdziwego, dojrzałego życia.Edyta Czechowicz

...zobacz galerię z STUDNIÓWKA 2013