Turniej powiatowy w piłce koszykowej, który odbył się w Czaplinku

W dniu 06 03 2013 r. odbył się turniej powiatowy w piłce koszykowej w ramach LICEALIADY. W zawodach wystartowaliśmy z drużyną chłopców i z drużyną dziewcząt.

( składy poniżej).

W zawodach wzięły udział tylko dwie drużyny dziewcząt i trzy chłopców.

Mecz dziewcząt oczywiście wygrała drużyna z Czaplinka ,która jest drużyną ograną ponieważ dziewczęta startują w młodzieżowej lidze koszykówki i grają systematycznie.

To, że dziewczyny przegrały to było mi wiadome , ale ich postawa w meczu ich zaangażowanie i ogólny obraz gry jaki zaprezentowały oceniam bardzo dobrze. Dziewczyny po kilku zajęciach przygotowawczych , pokazały dobrą grę, z wyjątkiem skuteczności rzutowej. Skuteczność jest najważniejsza i niestety najtrudniej ją uzyskać w krótkim czasie.

Lista zawodniczek na zawody w piłce koszykowej 2013 03 06 w Czaplinku .

Alicja Barańska

Ewa Gałka

Anna Grabowska

Anna Kociuga

Sylwia Olczak

Magdalena Suszko

Paulina Grzelak

Małgorzata Olechowska

Jeżeli chodzi o występ chłopców to, muszę stwierdzić ,że mieliśmy duże szanse na wygranie turnieju, ale pech w pierwszym meczu z Kaliszem jaki nam się przydarzył, czyli kontuzja naszego lidera zespołu pod koniec meczu( 1minuta i 30sekund) Damiana Woronieckiego.

W sytuacji sam na sam z koszem przy stanie 30:31 Damian przy odbiciu w górę naderwał mięśnie uda i nie trafił. Zastąpiło kolega z ławki. Na minutę przed końcem nie upilnowaliśmy zawodnika Kalisza , który najlepiej rzucał i ukarał nas celnym rzutem za 3 pkt.W ciągu pozostałego czasu oddaliśmy 4 rzuty ,Kalisz żadnego ale nie trafiliśmy. Wynik końcowy nie uległ zmianie. Miało to duże znaczenie, ponieważ Kalisz wygrał wcześniej z Czaplinkiem. Drugim meczu już graliśmy o pietruszkę, więc potraktowaliśmy to jak mecz towarzyski.

Skład drużyny chłopców:

Kacper Kuźmicz